Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...

Jeugdliteratuur door de lens van etnisch-culturele diversiteit[e-boek e-boek]

Sara van den Bossche; Anne Klomberg

Jeugdliteratuur door de lens van etnisch-culturele diversiteit
Dit is een ePub3 ePub3 e-boek
Prijs: € 9,95
Voorraad#stock_type# onbekend
Let op: dit is een ePub3 ePub3 e-boek
Bestel je voor het eerst een digitaal product? Lees dan eerst de informatie over het bestellen, downloaden en gebruiken van digitale producten!
(Geen beoordelingen)
Delen:
Productspecificaties
EAN : 9789463012997
Auteur(s) : Sara van den Bossche; Anne Klomberg
Taal : Nederlands
Onderwerp : Minderheden, racisme, vluchtelingen
Thema : Etnische groepen en multiculturele studies
Reeks : Publicatiereeks Stichting Lezen (33)
Uitgever : Eburon
Verschenen : Juli 2020
Uitvoering : E-boek
Conditie : Nieuw
Pagina's : 180
Beschrijving

Kinderen verlangen naar verhalen. Verhalen bieden hen een inkijkje in zowel vertrouwde als nieuwe werelden en vergroten zo stukje bij beetje hun kennis van de werkelijkheid. Maar wat nou als de verhalen die kinderen lezen slechts een deel van de werkelijkheid, en van de mensen daarin, belichten? Wat als die verhalen sommige mensen steeds opnieuw en andere mensen zelden of nooit afbeelden? Wat als de beeldvorming dus vervormd, beperkt of eenzijdig is? Wat doet dit met het zelf- en wereldbeeld van lezende kinderen? Hoe kan je daar als leesbevorderaar mee omgaan?

In Jeugdliteratuur door de lens van etnisch-culturele diversiteit nemen Sara Van den Bossche en Anne Klomberg van Universiteit Tilburg de etnisch-culturele diversiteit in Nederlandstalige jeugdliteratuur onder de loep. Ze onderzoeken hoe jeugdboeken gebruikt kunnen worden om over diversiteit en inclusiviteit na te denken - ook in de wereld buiten het boek. Daarbij richten zij hun pijlen niet alleen op jeugdboeken zelf, maar ook op het publiek van die boeken. Hoe kunnen jonge en volwassen lezers de (impliciete) culturele denkbeelden in jeugdboeken leren herkennen en kritisch bevragen?

Deze publicatie is bedoeld voor iedereen die graag meer wil leren over etnisch-culturele diversiteit in Nederlandstalige jeugdliteratuur. Het boek reikt lezers handvatten aan om hun kritische denkvermogen op vlak van etniciteit en cultuur - hun cultuurkritische geletterdheid - aan te scherpen. In het bijzonder is deze publicatie relevant voor alle leesbevorderaars die kinderen een rijkdom aan verhalen willen meegeven en hen willen leren om weerbarstig te lezen.

Velden met een * zijn verplicht